20.08.2016 – 25lecie Wojtka Pilichowskiego na scenie

20.08.2016 – 25lecie Wojtka Pilichowskiego na scenie
Natalia Kwiatkowska
Natalia Kwiatkowska

NATALIA KWIATKOWSKA

Natalia Kwiatkowska – współtwórczyni zespołu: Cheap Tobacco, z którym zdobyła Grand Prix większości konkursów muzyki bluesowej i około bluesowej w kraju, m.in na Rawa Blues 2013. W tym samym roku zespół okrzyknięty został odkryciem roku a w 2015 bluesową wokalistką roku została właśnie Natalia. W projekcie autorskim wykorzystuje swoją charyzmę, kobiecość oraz subtelną aurę, które przekładają się na komponowane i wykonywane przez nią utwory. Śpiewa w większości po Polsku. O sobie, o swoich emocjach oraz przeżyciach. Pomaga słuchaczom dotrzeć do głęboko skrywanych uczuć, o których często boimy się głośno mówić.

WOJTEK PILICHOWSKI

Wojtek Pilichowski basista, kompozytor i producent. Pierwszy solo album nagrał w 1994 roku. Od tego czasu wyszło 14 solowych albumów w tym koncertowe,
także 3 jako DVD. Łączny nakład wszystkich płyt przekroczył 100.000 egz.
Od początku swojej pracy jako muzyk gra również w projektach innych artystow. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 płyt a ich łączny nakład to ponad 6 milionów egz. Od wielu lat jest zapraszany na całym świecie na wszystkie naważniejsze festiwale w tym Bass Palayer live 2006 i 2015, Euro Bass Day we Włoszech i wielu innych . W Polsce został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami. W sumie 16 razy uznano go za najlepszego Polskiego basistę. Wojtek jest liderem dwóch własnych projektów. Pilichowski Band i Pilichowski Trio. Jest autorem 2 podreczników nauki gry na gitarze basowej oraz jednej szkoły dvd. Jest zapraszany na kursy i wykłady na całym świecie. W 2015 roku ukazał się album Electro Step,
który jest rewolucyjnym połączeniem Fusion Jazz z muzyką Electro. Wiele z kompozycji Wojtka jest wykonywana przez muzyków na całym swiecie.

Wojtek Pilichowski
Wojtek Pilichowski

MUZYCY ZESPOŁU WOJTKA PILICHOWSKIEGO

TOMASZ MACHAŃSKI
Spędzanie czasu przed mtv i podziwianie phila collinsa od najmłodszych lat spowodowało, że Tomek w wieku 3 lat rozpoczął grę przy użyciu pałek perkusyjnych – w tym czasie na poduszkach, miskach i garnkach kuchennych. W wieku 5 lat otrzymał swój pierwszy zestaw perkusyjny i odtąd nieprzerwanie zgłębia sztukę perkusyjną. Muzyka jest jego pasją i miłością życia, co przekłada się na ogromne oddanie tej sztuce. Współpracował z wieloma projektami muzycznymi (m.in. The virus, Equilibrium/ Mism X, God’s Property, Kasia „Puma” Piasecka & Soul Hunters Gospel Choir, Kosmo, Patrycja Zarychta), z których w zasadzie każdy bazował na innej stylistyce – to umożliwiło poznanie wielu gatunków muzycznych i rozwijanie uniwersalności muzycznej. Tomek gra również na instrumentach klawiszowych. W 2011 roku Tomek nagrał bębny na płycie swojej mamy – Renaty Danel. Płyta pt. „Silna” została wyprodukowana przez Kamila Barańskiego (http://www.kamilbaranski.com).

Oprócz pracy sesyjnej – w studio, a także na scenie, Tomek związany jest na stałe z kilkoma projektami. Są to:
PILICHOWSKI BAND/MAREK PIOWCZYK TRIO /QFERAU/CHÓR GOSPEL „Z MIŁOŚCI” /GOD’S PROPERTY
Dodatkowo Tomek należy do młodej kadry warsztatów muzycznych w Jaworkach.

MICHAŁ TRZPIOŁA

Gitarzysta wszechstronny, umiejętnie poruszający się w różnych stylach muzycznych. Laureat I miejsca w organizowanym przez Mietka Jureckiego konkursie na najlepsze solo – solo życia 2013. Uczestnik wielu projektów i wydarzeń muzycznych. Student v roku akademii muzycznej w Katowicach, zajmuje się także nauczaniem; prowadzi własną pracownię muzyczną jazzrock w Radomiu.

ADRIAN LATOSIEWICZ

Pianista, trębacz, absolwent PSM i ST w Zgierzu oraz wydziału jazzu w ZSM im S. Moniuszki w Łodzi.  Na co dzień aranżer, muzyk sesyjny, sideman współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej oraz teatrem rampa w warszawie. Pełnił rolę kierownika muzycznego zespołu kasi popowskiej oraz ,,Citizen” jak i ,,Hesus Bazooka”. Zaangażowany w działalność pedagogiczną. Współtworzy zespół ,,Złota Trąbka” z którym podróżuje po całym kraju i dzieli się pasją do muzyki oraz jej tajnikami.

KASIA STANEK

Wokalistka, ur.20.04.1993 w Nowym Sączu absolwentka I stopnia SM w klasie fortepianu, obecnie studentka na SWE w Katowicach, uczestniczka m.in koneckich warsztatów muzycznych oraz warsztatów z zespołem TTR2 w Muzycznej Owczarni. Półfinalistka zeszłorocznej edycji programu The Voice of Poland.