23.07.2016 – De Sas Music Festival

23.07.2016 – De Sas Music Festival
Romek Puchowski
Romek Puchowski

ROMEK PUCHOWSKI – bluesman inny niż wszyscy

Muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. Wszechstronna muzyczna osobowość, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”.

BIG BAD BROTHER

JURATA

Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von ZeitOcieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.
Romek Puchowski współpracuje m.in. Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, berlińskim perkusistą Michaelem Maass, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą.
Płyta Romek Puchowski „FREE” ukazała się w marcu 2013 roku. Album zebrał świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki.
Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiada m.in. Tom Waits.
 
W styczniu 2015 koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na najnowszym albumie Romka Puchowskiego.
Atmosferę tamtych stron i klimat Delty przywołuje na swoich koncertach.

WIĘCEJ O ROMKU PUCHOWSKIM:
YOUTUBE: http://www.youtube.com/romekpuchowski
STRONA:http://www.puchowski.com
FB: https://www.facebook.com/romekpuchowski