25.06.2016 – De Sas MUSIC FESTIVAL

25.06.2016 – De Sas MUSIC FESTIVAL

Było super!
Photo-relacja z pierwszego koncertu De Sas Music Festiwalu poniżej.

Natalia Lubrano & Maciek Czemplik
Natalia Lubrano & Maciek Czemplik

NATALIA LUBRANO & MACIEK CZEMPLIK

Natalia Lubrano tworzy muzykę, pisze teksty i przede wszystkim śpiewa. Pochodzi z Wrocławia. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewiczwe Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji. Zdobywała szlify na wielu warsztatach jazzowo-bluesowych w Polsce i za granicą.
Na polskiej scenie muzycznej znana jest przede wszystkim ze współpracy z wrocławskim zespołem Miloopa, z którym wydała trzy albumy a także z Andrzejem Smolikiem, Noviką, Marią Peszek, Leną Romul.
W marcu 2012 roku ukazała się jej autorska płyta pt “R.E.S.P.E.C.T.” wydana przez Kayax. Obecnie pracuje nad drugim solowym albumem. Znana jest również z udziału w ostatniej edycji programu The Voice Of Poland, gdzie dotarła do finałów.

NATALIA & MACIEK: INFORMACJE O PROGRAMIE

Program “Natalia Lubrano & Maciek Czemplik” powstał na bazie współpracy Natalii z wrocławskim gitarzystą Maćkiem Czemplikiem, który zasłynął jako twórca kanału YouTube (http://www.youtube.com/czemplikmusic), na który nagrywa akustyczne covery z różnymi wokalistkami. Pierwszy wspólny film powstał w maju ubiegłego roku. Od tego czasu artyści mają na swoim koncie kilkanaście piosenek- w wiekszości anglojęzycznych, ale również kilka polskich i dwie francuskie.
Przypieczętowaniem współpracy był start w tegorocznym konkursie w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Do duetu dołączył wtedy kontrabasista – Żenia Betliński. Podczas eliminacji trio zagrało utwory “Wariatka Tańczy” autorstwa Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego oraz “Avec Le Tempes” autorstwa Leo Ferre. Obie interpretacje w wersji plenerowej oczywiście zagościły wcześniej na kanale YouTube Maćka. Natalia zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki uczestników, aby ostatecznie otrzymać prestiżowe wyróżnienie jury oraz nagrodę publiczności. W sierpniu 2014, w tym samym składzie, Natalia zdobyła II nagrodę ufundowaną przez ZAIKS podczas Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej w Toruniu.

Podczas koncertu duet zaprezentuje autorskie interpretacje znanych przebojów polskich i zagranicznych.

MARIA ELIZA
Maria Eliza, brazylijska piosenkarka, ma na swoim koncie 6 wydanych albumów i ponad 600 występów. Brała udział w wielu bardzo popularnych brazylijskich produkcjach telewizyjncyh, takich jak TV’s Amaury Jr., Rede Gazeta’s Ronnie Von czy TV Cultura’s Sr. Brasil. Jako jedyna wśród brazylijskich piosenkarek niezależnych była sponsorowana przez Nestlé Brasil przez ponad 8 lat. Dzięki temu mogła swobodnie podróżować po całej Brazylii, promując swoją twórczość poprzez udestępnianie płyt ze swoją muzyką.

Repertuar muzyczny Marii Elizy składa się z piosenek inspirowanych tradycyjną, brazylijską muzyką i zawiera wiele tradycyjnych rytmów takich jak Samba, Baião czy Bossa Nova. Maria jest jedną z najbardziej znanych i cenionych artystów brazyliskiej sceny niezależnej.

Maria Eliza
Maria Eliza
Eduardo Kusdra
Eduardo Kusdra

EDUARDO KUSDRA

Eduardo Kusdra to brazylijski basista, multi-instrumentalista i producent muzyczny. Wypromował i nagrywał wielu znanych brazylijskich muzyków najwyższej klasy, między innymi basistę Arthura Maia, gitarzystę Diego Figueriredo, perkusistów Albino Infantozzi i Maguinho Alcântara Brechta, grupę Funk Como Le Gusta (horn session), gospelową grupę wokalną Soul Dreams, gitarzystę Edú Ardanuy i wielu innych.

Jego ostatni projekt łączy go z najbardziej znanymi muzykami światowymi, których utwory nagrywane są na ich własnych instrumentach. Lista muzyków jest naprawdę imponująca:

Vinnie Colaiuta – perkusja
Tony Levin -bas (Peter Gabriel, King Crimson, Pink Floyd)
Tony Franklin -bezprogowa gitara basowa(The Firm, Whitesnake, Blue Murder, Kenny Wayne Shepperd)
Derek Sherinian – keys (Dream Theater, Yngwie Malmsteen, Black Country Communion)
Scott Thunes – bass (Frank Zappa, The Mother Hips)
Mike Keneally -gitary (Frank Zappa, Z, Steve Vai, Joe Satriani)
Terry Bozzio – perkusja (Frank Zappa, The Brecker Brothers, Missing Persons)

W roku 2014, instytucja kultury O Embrulhador wybrała Eduardo jako jednego z 15 najlepszych performerów w Brazylii.
Eduardo Kusdra współpracował również z Marią Elizą, artystką niezależną, nagrywając jej 6 płyt. Wypromował i nagrywał piosenki również dla takich artystów jak Babi Mendes (jedno z największych nazwisk na scenie jazzowej Brazylii), Marina Wisnik, Bia Mendes (z rockowego zespołu Os Mutantes), Skevos Ministries (z Trinidad & Tobago) i wielu innych.

Występował również na żywo z wieloma znanymi artystami, między innymi Faíska, (gitara), André Christovam (bass i wokal w zespole Dr Sin Andria Busic) oraz Henry Hierro ( wielkiego mistrza z Puerto Rico).